Z preplneného tábora na gréckom ostrove Lesbos odviezli štyristo žiadateľov o azyl - AKTUALIZOVANÉ SPRAVODAJSTVO+

Z preplneného tábora na gréckom ostrove Lesbos odviezli štyristo žiadateľov o azyl

25. septembra 2018

PIREUS 25. septembra (WebNoviny.sk) – Okolo 400 žiadateľov o azyl, ktorí sa doteraz nachádzali v preplnenom utečeneckom tábore Moria na gréckom ostrove Lesbos, dorazilo do prístavu Pireus, odkiaľ ich prepravia do iných táborov a ubytovacích zariadení v pevninskom Grécku.

Odporúčame:
Slovinská polícia zatkla na hraniciach viac ako sto utečencov, snažili sa dostať do západných a severských krajín

Azylanti, prevažne rodiny zo Sýrie, Afganistanu a afrických krajín, pricestovali z Lesbosu v utorok na trajekte. Sú súčasťou približne dvoch tisícok migrantov, ktorých vláda prisľúbila premiestniť zo spomínaného tábora. Ten je určený pre 3 100 osôb, nachádza sa v ňom však takmer trojnásobok ľudí.

Charitatívne organizácie opakovane odsúdili situáciu v tábore Moria, kde sú podľa nich žalostné hygienické podmienky, dochádza tam k prípadom sexuálnych útokov i zvýšenému počtu pokusov o samovraždy. Regionálne vedenie preto pohrozilo, že tábor zatvorí, pokiaľ vláda nezlepší tamojšie životné podmienky.

Pohonné látky budú na čerpacích staniciach s novým označením, vodičom majú uľahčiť výber paliva

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) – V celej Európe by už mali motoristi tankovať na čerpacích staniciach pohonné látky s novým označením. Do platnosti tak definitívne...

Viac k témam: Lesbos, migranti, utečenci, utečenecká kríza, žiadosť o azyl
Zdroj: Webnoviny.sk – Z preplneného tábora na gréckom ostrove Lesbos odviezli štyristo žiadateľov o azyl © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*