Na Colours of Ostrava vystúpi aj speváčka, modelka a herečka Grace Jones - AKTUALIZOVANÉ SPRAVODAJSTVO+

Na Colours of Ostrava vystúpi aj speváčka, modelka a herečka Grace Jones

21. februára 2018

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Na českom festivale Colours of Ostrava vystúpi aj jamajská speváčka, modelka a herečka Grace Jones. Šesťdesiatdeväťročná umelkyňa, ktorá bola napríklad umeleckou múzou Andy Warhola, sa v Českej republike predstaví po prvý raz.

Odporúčame:
Jessie J prvýkrát vystúpi v Českej republike, zaspieva na Colours of Ostrava

“Grace Jones som videla minulý rok na španielskom festivale Primavera. Bolo to neuveriteľné vystúpenie – niekde na rozhraní koncertu a šamanského rituálu plného najrôznejších bizarných kostýmov, ale zároveň skvelej hudby,” povedala riaditeľka podujatia Zlata Holušová.

Podujatie sa bude konať od 18. do 21. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave. Medzi doteraz potvrdených účinkujúcich patria Jessie J, London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Paul Kalkbrenner, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Beth Ditto, Mura Masa, Ziggy Marley, Aurora, Calexico, Seasick Steve, Gus Gus, Jon Hopkins Live, HVOB, Oumou Sangaré, Slaves, Lewis Capaldi, Jeremy Loops či Nick Mulvey.

Do pokusu o atentát na prezidenta Madura mohli byť podľa vlády zapojení zahraniční diplomati

CARACAS 25. septembra (WebNoviny.sk) - Venezuelská vláda v pondelok oznámila, že pri pokuse o atentát na prezidenta Nicolása Madura mohli zohrávať rolu diplomati z troch ...


Grace Jones

  • začínala ako modelka, pričom spolupracovala s fotografmi, akými boli Helmut Newton či Guy Bourdin a objavila sa na obálkach magazínov Elle alebo Vogue.
  • v rokoch 1977 až 2008 vydala desať radových albumov, z ktorých sa v americkom rebríčku Billboard 200 a UK Charte najviac darilo nahrávkam Nightclubbing (1981), Living My Life (1982), Slave to the Rhythm (1985) a Inside Story (1986).
  • na konte má tiež niekoľko kompilácií a single ako Private Life, I’ve Seen That Face Before (Libertango), Pull Up to the Bumper, Slave to the Rhythm alebo I’m Not Perfect (But I’m Perfect for You).
  • ako herečka je známa z filmov Conan ničiteľ (1984), Vyhliadka na smrť (1985), Vamp (1986), Bumerang (1992) alebo Falco (2008). Tri razy ju nominovali na Saturn Award, raz na Grammy a raz tiež na Zlatú malinu. Britský magazín Q jej v roku 2008 udelil Idol Award.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta, webstránky ww.colours.cz a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Colours of Ostrava, Grace Jones, hudba
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Colours of Ostrava vystúpi aj speváčka, modelka a herečka Grace Jones © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*