Loď Aquarius 2 s utečencami smeruje do Francúzska, posádka však nemá istotu, či ich príjmu - AKTUALIZOVANÉ SPRAVODAJSTVO+

Loď Aquarius 2 s utečencami smeruje do Francúzska, posádka však nemá istotu, či ich príjmu

25. septembra 2018

PIREUS 25. septembra (WebNoviny.sk) – Loď Aquarius 2 s 58 utečencami, ktorých členovia jej posádky zachránili vo vodách Stredozemného mora severne od Líbye, si to namierila k Francúzsku. Pre túto krajinu sa rozhodla aj napriek tomu, že nemá istotu, či jej francúzska vláda povolí v niektorom meste zakotviť.

„Mierime na sever smerom do Francúzska,“ uviedla v utorok na sociálnych sieťach humanitárna organizácia Lekári bez hraníc, ktorá loď Aquarius 2 prevádzkuje.

Odporúčame:
Z preplneného tábora na gréckom ostrove Lesbos odviezli štyristo žiadateľov o azyl

Táto mimovládka už v pondelok požiadala Paríž, aby jej s loďou povolilo pristáť v Marseille, Francúzsko však na túto požiadavku reagovalo neochotne a vyhýbavo, keď okrem iného vyhlásilo, že existujú aj iné prístavy v iných krajinách, ktoré má Aquarius 2 bližšie.

Ľahká americká ropa si odpísala tri percentá, znížili sa aj cena ropy Brent

NEW YORK 18. októbra (WebNoviny.sk) - Ceny ropy v stredu oslabili. Ľahká americká ropa si odpísala tri percentá a uzavrela na úrovni 69,75 USD za barel.Severomo...

Viac k témam: loď Aquarius, migranti, Stredozemné more, utečenci, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Loď Aquarius 2 s utečencami smeruje do Francúzska, posádka však nemá istotu, či ich príjmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*